Rekolekcje Ewangelizacyjne 2010


    Rozpakowywanie darów od Ducha Świętego – Sakrament Bierzmowania. Sakrament dojrzałości duchowej. Nie wypada przystąpić do niego „z biegu”. Dlatego Pan Bóg postanowił włożyć w serca wielu osób – w tym przede wszystkim kapłanów – pragnienie, by tym, którzy niebawem mają przystąpić do Sakramentu Bierzmowania pomóc przybliżyć sens życia z Dawcą Wszelkich Darów. Dla tych, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w rekolekcjach o Czterech Prawach Życia Duchowego, Pan Bóg przygotował niełatwy – ale jakże piękny czas! I to za równo dla uczestników, jak i prowadzących. Na początku wielka niewiadoma – jacy będą ci młodzi ludzie, którzy będą brać udział w rekolekcjach? Ale żaden lęk czy wątpliwości nie mają racji bytu, gdy wszystko powierzy się Bogu. Dlatego też bardzo wiele osób zaangażowanych było w modlitwę dobre owoce tego czasu (im wszystkim wielkie BÓG ZAPŁAĆ!).

    Tymczasem te cztery turnusy rekolekcji, które się odbyły pokazały, że dla Boga nie ma nic nie możliwego! Oj, działo się! Począwszy od pierwszego turnusu w malowniczej Marianówce, gdzie na każdym kroku słychać było „Miłosierdzie Twoje Panie nie ma granic!”, aż do rozbrzmiewającego piosenką ”Miłosierdzie Twe piękne jest!” turnusu czwartego. Każde z tych rekolekcji były inne, każde niosły niezapomniane wrażenia i doświadczenia – w tym to jedno najważniejsze, doświadczenie Bożej Obecności. Tak naprawdę to ona „napędzała” wszystkich do kreatywnego działania. A kreatywności młodzieży nie brakowało! Tańce, pantomimy, malunki, muzykowanie, żywe obrazy, a nawet robienie gigantycznych palm Wielkanocnych – te i wiele innych „twórczych zrywów” miały miejsce w ciągu tego pięknego czasu. Niektórych wyrazów artystycznej twórczości wręcz nie sposób opisać...(„Zanim ich dotknęła...”)

    Wspólne posiłki, zabawy, ogniska, wycieczki, prace w grupach, rozmowy, ale także konferencje, modlitwy, Eucharystie – to wszystko sprawiało, że za każdym razem z początkowo obcych osób, tworzyła się jedna wielka wspólnota. Za każdym razem Pan Bóg zaskakiwał tak uczestników – jak i samych prowadzących. Wszystkim śmiałkom, którzy podjęli ryzyko by uczynić ten jeden, jakże ważny krok w stronę Pana Boga serdecznie gratulujemy tego najlepszego wyboru jakiego mogli w życiu dokonać. Wszystkim uczestnikom – my członkowie Diakonii Effatha, gorąco dziękujemy za ich otwarte serca oraz zaufanie i obiecujemy, że będziemy się modlić, by sakrament Bierzmowania, który już niebawem przyjmiecie, był rzeczywistym przełomem duchowym w waszym życiu!

Niech będzie uwielbiony Jezus Chrystus w waszych pięknych, młodych, pełnych zapału sercach!

Amen! (czy raczej „DOBRZE!”)
Olga"Teraz już wiem, że jeszcze mi urośnie tęsknota. Tęsknota za Wami, Kochani. Dziękuję Wam za zaufanie, za wrażliwe serca, które pozwoliły wypłynąć łzom, za Wasze zaangażowanie i ducha takiej prostej, dziecięcej radości. Daliście się polubić i pokazaliście, że macie w sobie wiele piękna. Dbajcie o nie.
To było kilka dni zaledwie, ale mam nadzieję, że ten króciutki czas spędzony wspólnie, wyda wielkie owoce. Życzę Wam tego, żebyście zawsze wybierali życie! Ktoś czeka na Wasze zwątpienie – nie pozwólcie mu się doczekać i pamiętajcie, że każdy czas jest dobrym czasem, żeby wrócić do Boga. Dziękuje, że nie zabrakło na tych rekolekcjach żadnego z Was!”

KamilaJak to dobrze, że jest Ktoś kto walczy o nas wszystkich... Dziekuję Bogu za ten czas Jego walki o piękno człowieka...

Miłosierdzie Twoje niezwykłe wiesz
Pytałem czego ode mnie chcesz
w tym czasie który dałeś mi
te weekendu trzy dni
co mówisz nie rozumiałem wcale
wybudowałem mur ale
Teraz wiem chciałeś odpowiedzi choć część
a ja rękę zaciskałem w pięśćS
tarałem się nie słuchać
nie wiem czemu moje serce zaczęło ufać
Powiedziałeś mi o swojej miłości
pokazałeś piękno mojej godności
teraz we mnie cos sie zmienia
kiedy doświadczyłem Twego ocalenia
Jak dobry ojciec pozwoliłes wybrać śmierć lub życie
wybrałem Ciebie i mego serca bicie.
Asia
     


Młodzież z Dzierżoniowa i Kłodzka
12-14 marca w Marianówce Młodzież z Dzierżoniowa i Kłodzka
19-21 marca w Marianówce


Młodzież z Jeleniej Góry
26-28 marca w Jeleniej Górze - Cieplice


Młodzież z Lądka Zdrój - 23-25 kwietnia w Marianówce 
 

 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.