Rekolekcje Ewangelizacyjne 2012


    Od października 2011r. do lutego 2012r. Łukasz, Agnieszka, Monika i Bogdan odwiedzili kilkakrotnie młodzież z Dzierżoniowa, Kłodzka, Lądka Zdrój, Strzegomia, a także byli w Międzylesiu i Kudowie. Po, co? No właśnie!  Po ludzku, to bez sensu, ale Boże działanie zawsze ma sens. Ta czwórka jeździła na zaproszenie księży, którzy przygotowywali swoją młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Razem z młodymi czytali Słowo Boże, poznawali kim jest Bóg, wielbili Go tańcem i śpiewem, a także spotykali się z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Dzielili się swoim świadectwem wiary i namawiali młodych, by podjęli „ryzyko” kroczenia za Bogiem. Te spotkania miały jeszcze jeden poważny cel: przygotować młodych i zarazem zachęcić ich, do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych.

No i właśnie – REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE! W drugi weekend maja zakończyliśmy ostatni turnus (a było ich w tym roku cztery). Rekolekcje, to bardzo pracowity ale za razem cudowny czas. Podczas weekendu młodzi rozważali tematy Miłości Bożej, grzechu, poznawali Jezusa który chce ich dobra i na koniec mogli podejść przed Najświętszy Sakrament, aby (niektórzy po raz pierwszy) „spojrzeć Jezusowi w oczy” i powiedzieć: chcę iść odtąd z Toba Panie! Młodzi mięli okazję uczestniczyć w modlitwie uzdrowienia, prosić Boga aby pomógł im przebaczyć tym, którzy ich skrzywdzili, przystąpić do Sakramentu Pokuty i przede wszystkim uczestniczyć w uczcie Eucharystycznej. Całe rekolekcje przeplatane były śpiewem, tańcem, różnymi zabawami. Do katechez zawsze dołączana była jakaś zabawa lub dynamika, co pozwalało jeszcze bardziej zrozumieć poruszany temat. Młodzież po każdej katechezie miała tzw. grupkę dzielenia, na której albo coś tworzyli, albo dzielili się tym co przeżywają. Owoce prac grupowych były fantastyczne. Powstało wiele pantomim, teatrów, obrazów, pomników, tańców, piosenek (co można zaobserwować w naszej galerii zdjęć – zapraszamy).

W tym roku do prowadzenia rekolekcji Pan Bóg zaprosił Diakonię Muzyczną Effatha, Monikę oraz szóstkę młodych, którzy przeżyli już takie rekolekcje w ubiegłych latach: Dorota, Gosia, Sandra, Maciek, Edyta, Magda (oni są świadectwem na to, że praca na Niwie Pańskiej ma sens). Wszystkim którzy pomogli w organizowaniu tych rekolekcji dziękujemy, niech wam Bóg za wszystko sowicie wynagrodzi.

Nasze podziękowania kierujemy do księży opiekunów, za to że kolejny już rok podjęli się tego zadania. Dziękujemy Wam Drodzy za zaufanie i życzymy wielu łask bożych w kroczeniu za Chrystusem: nie przestawajcie być Bożymi szaleńcami.

Na koniec szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich młodych, którzy w tym roku uczestniczyli w rekolekcjach. Kochani pamiętajcie: jesteście piękni i nigdy nie jesteście sami. Dziękujemy Wam za Wasze świadectwa wiary, Waszą radość i spontaniczność, za to że jesteście. Do zobaczenia być może kiedyś tam. MOŻNA? MOŻNA!!!

Niech Wam wszystkim Pan Bóg błogosławi.


Agnieszka Lesiów


     


Młodzież z Dzierżoniowa 24-26. luty 2012
w Wilkanowie 


Młodzież z Międzylesia i Kudowy Zdrój
23-25. marca 2012 w Bolesławowie


Młodzież z Kłodzka 27-29. kwietnia 2012
w Wilkanowie  


Młodzież z Lądka Zdrój 11-13 maja 2012
w Bolesławowie 
 

 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.