Rekolekcje Ewangelizacyjne 2013


    To już jest koniec… jednak my nie dośpiewamy, że nie ma już nic, bo na przekór tego tekstu my właśnie mamy wiele. Mamy Jezusa Chrystusa i wiele młodych serc, które zakochały się w Nim, przeszły wielką przemianę, doświadczyły wielkiej Miłości Boga. Zakończyliśmy kolejny rok formacji dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. W momencie gdy powstaje ten tekst, gro młodych ludzi, którzy przeżyli weekend z Bogiem, już jest po Bierzmowaniu, a część jeszcze z niecierpliwością czeka. Z każdego młodego człowieka jesteśmy dumni! W tym roku spotkaliśmy się z młodymi z: Lądka Zdroju, Międzylesia, Polanicy, Kudowy Zdrój, Kłodzka, Strzegomia.

    Jak zwykle przed rekolekcjami mieliśmy kilka spotkań formacyjnych, które były wstępem do nich.
W jednym z takich spotkań uczestniczyli rodzice bierzmowanych, którzy kładąc ręce na głowach swoich pociech, prosili Boga Wszechmogącego o błogosławieństwo dla swych dzieci i swoich rodzin. To były piękne momenty. Przypominaliśmy rodzicom jak ważne jest to, by błogosławili swoje dzieci i siebie nawzajem, tak często jak tylko mogą, a Bóg zacznie rozlewać Miłość w rodzinie.

   Na przełomie marca i maja odbyły się rekolekcje. Tym razem gościliśmy w trzech miejscowościach. Młodzież z Międzylesia, Kudowy, Kłodzka i Polanicy miała rekolekcje w Lądku Zdroju, młodzież z Lądka w Bolesławowie, a Strzegomska młodzież miała rekolekcje na miejscu.

  Rekolekcje to piękny czas. Pan Bóg zadziwiał nas wszystkich (zarówno uczestników jak i organizatorów). Działo się wiele cudów. Młodzi, co niektórzy zbuntowani, wyjeżdżali przemienieni, chorzy odzyskiwali zdrowie, a zagubieni odkrywali prawdziwą drogę, którą warto podążać, bo ona daje życie wieczne. Jezus dotykał naszych serc bardzo delikatnie ale stanowczo. Uświadamiał nas, że kładzie przed nami błogosławieństwo i przekleństwo – wybór należy do nas. Pokazywał nam, że chce czynić rzeczy nowe, że potrzebuje nas, bo wielu jeszcze o Nim nie wie, a On chce nas posyłać.

Oto kilka relacji z rekolekcji napisanych przez młodych:
„Rekolekcje były wspaniałe. To był najwspanialej spędzony weekend w moim życiu. Z początku nie chciałam jechać, ale naprawdę było warto. Zbliżyłam się bardziej do Boga , wiele zrozumiałam i doświadczyłam...Ciągle nucę poznane piosenki, tańczę i myślę nad tym wszystkim co tam zobaczyłam i czego doświadczyłam. Czuje, że w moim życiu zaczynają dokonywać się zmiany... Oby te chwile zatrzymały się we mnie na długo . Dziękuję za te cudowne 3 dni . Dziękuje też za to ,że byliście. Po prostu za wszystko dziękuję.” Ewelina

„Wielkie "DZIĘKUJEEE" za rekolekcje. Były super! Szkoda że takie krótkie. Wybrałam się do Lądka z przekonaniem, że rekolekcje nie są mi do niczego potrzebne, i że musze na nie pojechać tylko po to, by dostać bierzmowanie. Ale już pierwszego dnia cudowna katecheza mnie bardzo poruszyła, a drugiego dnia nie dało się nie płakać. To było wspaniałe przeżycie i bardzo się dzięki tym rekolekcją zbliżyłam do Boga. Jak tylko będę miała okazje jadę na następne. Już się nie mogę doczekać.
Księża super. Muzyka i tańce też były świetne - do dzisiaj mi chodzi po głowie "chrum mniam mniam mniam mniam mniam mniam.." ^^ Naprawdę z całego serca polecam przeżycie takich rekolekcji - nawet osobą niewierzącym, bo może właśnie po nich zbliży się do Boga.” Anonim

„Świetne rekolekcje - mam nadzieje, że za rok też będę mógł jechać.” Kamil
„Przed rekolekcjami każdy pewnie sobie myślał - kurde po co ja tam jadę ? I nagle w mgnieniu oka wszystko się zmieniło. Tak właśnie działa BÓG. Cały czas musimy się go trzymać. Pozdrawiam Effathe.”

W tym roku, w realizacji rekolekcji, pomagały nam osoby, które kilka lat temu same takie rekolekcje przeżyły (dziś są w grupach młodzieży działających przy parafiach), oraz animatorzy z Odnowy w Duchu Świętym ze Strzegomia. Bardzo wam dziękujemy za wasze świadectwo i odwagę w głoszeniu Jezusa Chrystusa. Nasze podziękowania składamy przede wszystkim samemu Bogu, który wszystko zorganizował i natchnął nasze marne serca do realizacji tego wielkiego dzieła. Dziękujemy Bogu również za wspaniałych kapłanów, których sobie wybrał i postawił na naszej drodze. Pamiętajcie drodzy Księża, że zostaliście wybrani, bo On - Jezus Chrystus - wybrał właśnie Wasze dłonie i serca, aby pomagały nam ludziom świeckim dotykać Boga i karmić się Nim.

Ciekawe co Bóg przygotuje nam w następnym roku. Z Bogiem!


Agnieszka Lesiów


     


Młodzież z MIędzylesia i Kudowy Zdrój
11-13 marca 2013 w Lądku Zdroju 


Młodzież z Kłodzka i Polanicy Zdroju
26-28 kwietnia 2013 w Lądku Zdroju


Młodzież z Lądka Zdroju 10-12 maja 2013
w Wilkanowie 


Część młodzieży ze Strzegomia podczas uroczystości Bierzmowania
rekolekcje odbyły się 21-24 maja 2013
w Strzegomiu
 

 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.