Rekolekcje Ewangelizacyjne 2015


„Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali” św. Jan Paweł II

  Zakończyliśmy kolejny rok przygotowań młodzieży gimnazjalnej do Sakramentu Bierzmowania. W tym roku gościliśmy w Mokrzeszowie (młodzież z Wałbrzycha, Świdnicy, Dzierżoniowa), w Różance (młodzież z Międzylesia i Kudowy) oraz w Jaroszowie i Pieszycach (jednodniowe dni skupienia). Od kilku miesięcy zastanawialiśmy się nad udoskonaleniem form nauczania. Postanowiliśmy wykorzystać jeszcze więcej dźwięku i obrazu w przekazie ważnych informacji dotyczących wiary.

   Przed rekolekcjami odwiedziliśmy kilka razy młodzież w ich miejscowościach. Jeździły z nami dziewczęta z Diakoni Tańca Effatha, które ubogacały spotkania swoimi świadectwami poznania Boga i Jego działania w ich życiu. Po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się również z rodzicami gimnazjalistów. Wspólnie z nimi pochylaliśmy się nad darem rodzicielstwa i modliliśmy się nad młodymi prosząc Boga o błogosławieństwo dla nich i prowadzenie drogą Miłości i Prawdy. Polało się wiele łez wzruszenia. Wspólnie zapraszaliśmy do naszych rodzin Jezusa Chrystusa.

    Po spotkaniach w parafialnych kościołach zabraliśmy młodzież na weekend, aby wspólnie przejść z nimi drogę miłości, odkupienia z grzechu i przyjąć Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Młodzież wykazała się wielką kreatywnością i chęcią współpracy (pozdrawiamy najbardziej opornych). W realizacji całego programu pomagali nam młodzi animatorzy, którzy parę lat wcześniej przeżyli takie rekolekcje – dziś nie wstydzą się iść za Bogiem i opowiadają o Jego potędze. Animatorzy zmagali się z przeróżnistymi pytaniami dotyczącymi tego wszystkiego, co młodzież mogła zobaczyć i usłyszeć podczas rekolekcji. W sobotni wieczór ustawiały się kolejki do spowiedzi. Niektórzy młodzi po raz pierwszy spowiadali się „twarzą w twarz”, zrzucając ciężary noszone od lat na swoich „wątłych ramionach”. Każda Eucharystia przepełniona radością, każde spotkanie przepełnione młodym entuzjazmem – czuło się Bożą radość pośród nas. Młodzi uczestniczyli również w modlitwie o uzdrowienie, przechodząc całe swoje życie tym razem trzymając Jezusa za rękę. Było wiele wzruszenia, niektórzy poczuli ulgę, rodziły się nowe pragnienia, pytania o sens życia. Jezus nas dotykał, uwalniał, uzdrawiał i napełniał nasze serca Pokojem, Miłością, Nadzieją i Wiarą. W niedzielę po Mszy każdy mógł podejść przed Najświętszy Sakrament aby ofiarować Bogu swoje życie i ogłosić Go Panem i Zbawicielem.

    Oprócz rekolekcji przeprowadziliśmy w tym roku również dwa dni skupienia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – jedno w Jaroszowie, drugie w Pieszycach. Było to dla nas nowe doświadczenie, ale pozytywne. Również i tutaj młodzież pokazała się od najlepszej strony. Choć był to krotki czas Bóg działał tak samo – z mocą. W prowadzeniu tych spotkań pomagała nam Diakonia Tańca Effatha przejmując rolę animatorów.

    Przekonujemy się coraz bardziej, że świat kłamie mówiąc: „młodzież jest okropna”. My mówimy NIE!!! Nawet oporni są piękni i wspaniali. To my przypinając im taką etykietkę, przyczyniamy się do pogłębiania ich buntu. Młodych trzeba wysłuchać, zrozumieć, pozwolić na radość, entuzjazm, pozwolić na popełnienie błędu, na inne poglądy nie robiąc z tego afery, a przede wszystkim trzeba z nimi rozmawiać, być, uśmiechnąć się do nich. Nie bać się, dać im szansę – młodość jest piękna.

  Dziękujemy kapłanom, którzy przyczynili się do realizacji tego typu przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Po raz kolejny nie bali się wziąć pod swoje skrzydła „spłoszone młode orły” aby nauczyć je latać. Dziękujemy wam za cały czas poświęcony młodym!!!

    Dziękujemy wszystkim animatorom. JESTEŚCIE WSPANIALI!!!

    Wszystkim młodym mówimy – DO ZOBACZENIA na drodze wiary. Nie bójcie się wzbijać ponad szarość tego życia, bo czeka na Was Wieczność w ramionach Boga.

  Każdemu kto chciałby z nami rozpocząć współpracę w kolejnym roku szkolnym, prosimy o kontakt z nami do końca października 2015r.

„I rzekł Zasiadający na tronie: «Oto czynię wszystko nowe». I mówi: «Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe». I rzekł mi: «Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem.” Ap 21, 5-7


Agnieszka Lesiów


     


28.luty - 01 marca 2015 I turnus rekolekcji ewangelizacyjnych Mokrzeszów.
Młodzież z Wałbrzycha


13-15 marca 2015 II turnus rekolekcji ewangelizacyjnych Mokrzeszów.
Młodzież z Dzierżoniowa i Świdnicy


8-10 maja 2015 III turnus rekolekcji ewangelizacyjnych Różanka.
Młodzież z Kudowy Zdrój i Międzylesia


Młodzi podczas uwielbienia z 11.IV. 2015
Dzień Skupienia dla młodzieży bierzmowanej
z Jaroszowa - ks. Marek Krysiak.
Podobne spotkanie odbyło się 18. IV. 2015
Dzień Skupienia dla młodzieży bierzmowanej
 z Pieszyc - ks. Sławomir Białobrzeski.
 

 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.