Rekolekcje Ewangelizacyjne 2016


„Daj Bogu szansę” 

  Zakończyliśmy właśnie ostatni turnus rekolekcji z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. W tym roku spotkaliśmy się z młodymi z Wałbrzycha parafie: Podwyższenia Krzyża oraz Świętych Aniołów Stróżów, Żarowa parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Świdnica parafia Andrzeja Boboli, Mieroszowa parafia św. Michała Archanioła w Mieroszowie, Dzierżoniowa parafia Chrystusa Króla, Międzylesia parafia Bożego Ciała, Kudowy parafia św. Katarzyny oraz Św. Bartłomieja Apostoła, Piskorzowa parafia Św. Jana Nepomucena, Pieszyc parafia Świętego Antoniego oraz Świętego Jakuba Apostoła (dzień skupienia), Milikowice parafia św. Michała Archanioła (dzień skupienia), Strzegomia parafia Zbawiciela Świata i Matki Bożej z Góry Karmel (spotkania raz w miesiącu – inicjatywa „Młodzieżowy Dom na Skale”).
To był piękny czas. Mogliśmy widzieć jak twarze młodych ludzi nabierają blasku, a ich serca otwierają się dzięki łasce Ducha Świętego na wszystkie dary przygotowane przez Boga. Program rekolekcji był bez zmian najpierw Bóg przekonywał nas jak bardzo kocha każdego człowieka, jak każdy z nas jest dla Niego ważny. Następnie robiliśmy rachunek sumienia i przypominaliśmy sobie, jakie grzechy dotknęły naszego serca przeszkadzając nam przyjąć Miłość Boga. Kolejnym momentem było spojrzenie na Jezusa Zwycięzcę, który pokonał Śmierć i obmył nas z grzechu. Na koniec klękaliśmy przed Najświętszym Sakramentem przyjmowaliśmy Jezusa do naszego życia, a On przypominał nam, że jesteśmy dziećmi Króla.  
Dziękujemy wszystkim księżom za zaangażowanie i umożliwienie młodym ludziom wzięcia udziału w rekolekcjach i dniach skupienia. Dziękujemy proboszczom za ich przychylność i zaufanie. Dziękujemy wszystkim animatorom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji. Dziękujemy Wam młodzi, za Wasz entuzjazm, radość i szczerość. To był pracowity rok, odbyło się pięć turnusów rekolekcji. Warto dać Bogu szansę. Na koniec szczególnie dziękujemy Bogu, który nie przestaje walczyć o swoje dzieci!!!
Jezu ufam Tobie!!!


„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali. .” 
J 15;16-17

Agnieszka Lesiów


     


26-28 luty 2016 I turnus rekolekcji ewangelizacyjnych Mokrzeszów.
Młodzież z Dzierżoniowa i Świdnicy


18-19 marca 2016 II turnus rekolekcji ewangelizacyjnych Strzegom.
Młodzież z Wałbrzycha


22-24 kwietnia 2016 III turnus rekolekcji ewangelizacyjnych Strzegom.
Młodzież z Piskorzowa i Mieroszowa


20-22 maja 2016 IV turnus rekolekcji
ewangelizacyjnych Mokrzeszów.
Młodzież z Żarowa i Wałbrzycha
.


03-05 czerwca 2016 V turnus rekolekcji
ewangelizacyjnych Bolesławów.
Młodzież z kudowy Zdrój i Międzylesia


16. kwietnia 2016 Dzień Skupienia
dla młodzieży bierzmowanej
 z Pieszyc - ks. Sławomir Białobrzeski.
Podobne spotkanie odbyło się 07. maja 2016
dla młodzieży z Milikowic - ks. Sławomir Calik.

 

 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.