KONCERT "Rozpalić serca" - Strzegom 2017Strzegom po raz drugi w uroczystość Bożego Ciała, tj. 15. czerwca 2017 stał się go-spodarzem wspaniałego wydarzenia na skalę całej diecezji, jakim był koncert „Rozpalić serca”. Od ponad dwudziestu lat takie koncerty odbywają się w całej Polsce, a zaczęło się w Rzeszowie. Dziś śladem pierwszego idą niemal wszystkie największe miasta w Polsce. Nasze miasto, jako jedyne w diecezji świdnickiej dołączyło rok temu do tego grona miast.

Rok temu zaczynaliśmy wielkie dzieło tworzyć bez większych środków, dlatego nie mogliśmy pozwolić sobie na wynajęcie porządnego nagłośnienia, czy dużej sceny, itp. W tym roku po raz pierwszy udało nam się pozyskać zdecydowanie więcej środków na organizację koncertu (również środki z Gminy Strzegom, które przeznaczyliśmy na wynajęcie sceny), znaleźliśmy sponsorów na wynajęcie nagłośnienia, oświetlenia, czy telebimu. Strzegomskie Centrum Kultury udostępniało nam salę widowiskową wraz ze sprzętem na próby, za co również składamy ogromne podziękowania.

W koncert zaangażowane było ok. 60 osób, które podzielone na różne sekcje przy-gotowywały poszczególne elementy koncertu. Za chór, który był tworzony z ludzi z całej diecezji odpowiadała Jolanta Papińska z Żarowa, za zespół Effatha, który stanowił cały kręgosłup muzyczny odpowiedzialny był Łukasz Lesiów, za sekcję tańca liczącą 10 osób odpowiadała Monika Pawłowska. Prowadzącym, a zarazem głównym solistą był ks. Rafał Masztalerz. Nad całością czuwał organizator ks. Marek Babuśka. Cała inicjatywę wspierały obie strzegomskie parafie: App Piotra i Pawła w Strzegomiu, na której terenie odbywał się koncert, oraz Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu. Podczas koncertu oprócz uczestnictwa w całym widowisku muzycznym można było również skorzystać z rozmów z terapeutami, nt. problemów zw. z uzależnieniami w rodzinach. Specjalnie na to wydarzenie z Gliwic przyjechał Marcin, były więzień, który mówił o swoim nawróceniu, i wychodzeniu z nałogów alkoholowych, narkotykowych, jak również rabunkowych. Bardzo ciekawie problemy z uzależnieniami pokazała w swojej pantomimie młodzież z Żarowa. Całość rozpoczęła się o godzinie 18.00 i trwała do godziny 23.00.

Było to niewątpliwie największe widowisko muzyczne związane z ewangelizacją i uwielbieniem, jakie miało miejsce w Strzegomiu. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się choćby w najmniejszym stopniu w to dzieło i żywimy nadzie-ję, że w przyszłym roku również spotkamy się na koncercie „ROZPALIĆ SERECA”.

Łukasz LesiówW Boże Ciało 15. czerwca 2017 o godz. 18.00
w Strzegomiu odbędzie wielkie wydarzenie – KONCERT UWIELBIENIA "Rozpalić serca". Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Bp Ignacy Dec – Pasterz Diecezji Świdnickiej. Pragniemy Boga uwielbiać w tak wspaniałym dniu, jakim jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pragniemy przedłużać świętowanie do końca dnia. Niech chwała Chrystusa Zmartwychwstałego będzie głoszona na ulicach naszego miasta.

Zespół Ewangelizacyjny Diakonia EFFATHA wraz z chórem rozpalić serca. serdecznie zaprasza wszystkich diecezjan pragnących wraz ze swoim Pasterzem oddać Bogu Chwałę.

Zapraszamy do Strzegomia. Bóg powołuje Cię do rzeczy wspaniałych. 

W programie:
18.00–19.25       Prezentacja dziecięcych scholii z miast Strzegomia i Żarowa
                       
19.30–19.35       UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE KONCERTU
19.30–22.30       DIECEZJALNY KONCERT UWIELBIENIA
                         Pantomima i świadectwa
21.00–21.15       Słowo Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca
22.00 – 22.30     Planowane zakończenie koncertuOrganizator:
  • Parafia App. Piotra i Pawła w Strzegomiu
  • Parafia Najświętszego Zbawiciela i Matki Boskiej z Góry Karmel w Strzegomiu
           
Zdjęcia z próby chóru Rozpalić Serca. Materiał opracowujemy zgodnie z planem. Zaczyna to brzmieć bardzo fajnie. Będzie się działo. Zapraszamy na koncert!!!


     

Próba Effatha z chórem Rozpalić Serca


Próba muzyczna.
Zapraszamy do uczestnictwa w koncercie


 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.