KONCERT "Rozpalić serca" - Strzegom 2019
Koncert i po koncercie! Tak można by rzec. Jednak ja pozwolę sobie zaprzeczyć, ponieważ Koncert dopiero się rozpoczął!!!
 Wiele miesięcy przygotowań. Mnóstwo godzin prób. Poszukiwanie środków na sfinansowanie tego wydarzenia. Nieustanna Nowenna od 1 kwietnia. Zawiązywanie komitetu organizacyjnego. Wiele negocjacji, szalonych pomysłów, niespodzianek Ducha św., nowe znajomości, otwieranie się nowych horyzontów. Wywiady w radiach  Spotkania z cudownymi ludźmi chętnymi poświęcić swój czas i serce. Nie obeszło się bez wyrzeczeń, poświęcenia i ofiary. Ale to dla Niego – Boga Jedynego i Prawdziwego.
Gdy stawaliśmy do modlitwy na początku września 2018r. pytając Boga wprost – czy Ty chcesz tego koncertu, czy to jest Twoje Boże pragnienie, Twój plan – 12 osób usłyszało w sercach przejmujące słowo i potwierdzenie, że Bóg chce by wybrzmiała Pieśń Chwały. Nikt z nas nie miał wątpliwości, trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty, szykuje się cudowny czas spędzony na służbie Bogu. To On pisał wszystkie wnioski o dofinansowania. Jego pomysłowość czasami mnie przerażała i wołałam: ale Boże jak my to zrealizujemy? On wiedział, co planuje, co ma być napisane, bo wszystko zrealizował jak zamierzył. To Bóg otwierał drzwi, znajdował ludzi gotowych do pomocy, otwierał serca ludzi chętnych wspomóc to dzieło finansowo, nawet zadbał o kwiaty dla dziewcząt z chóru. Wszystko, najmniejszy szczegół dopracowany. Czuję się zaszczycona, że chciał się mną posłużyć, jako Swoim narzędziem do realizacji tego dzieła i podejrzewam, że każdy, kto był w nie zaangażowany też tak się czuje. Prawda Kochani?!!
No i dzień koncertu. Szykowanie placu, ostatnie próby, trochę tremy, ale wiele uśmiechu i radości – bo nawiązały się miedzy nami głębokie więzi. Bóg tak chciał!! Przyjazd gości i to z daleka. Że też Boże zaprosiłeś ludzi z Afryki… tu mnie bardzo zaskoczyłeś Szalone dziewczyny z Miedzyrzecza Górnego – przyjechały, powiedziały co mają powiedzieć i pojechały. Godz. 19:00 zaczęliśmy oficjalnie. Na scenie Diakonia Effatha, Chór Rozpalić Serca i trzy godziny uwielbienia. Czy tak będzie w Niebie?! Pod sceną ludzie radośni, uśmiechnięci. W powietrzu czuć Wiarę, Nadzieję i Miłość, a pośród nich Jezus w Najświętszym Sakramencie przechadzający się po ogrodzie pośród Swoich dzieci. Czy czegoś to nie przypomina?! Ja wierzę, że dotknięty został każdy, że On zajrzał w oczy każdego. Może ktoś został głęboko poruszony, może uzdrowiony, może coś zrozumiał, odkrył. Łaska Boża rozlewała się na nas i na całe miasto Strzegom i całą diecezję.
Podczas koncertu było takie miejsce w ogrodach, gdzie można było skorzystać z duchowego SPA – strefa spowiedzi i modlitwy wstawienniczej. I myślę, że tutaj odbywało się to wielkie Szaleństwo Miłości Boga. Na scenie uwielbienie, a On przycupnął w kąciku i dotykał głęboko złamanych serc ludzkich. Tutaj działo się najwięcej według mnie. Ludzie nie dawali odpoczynku kapłanom namaszczonym przez Boga, który wylewał zdroje Swojego Miłosierdzia.
W tym dniu w kościołach czytaliśmy ewangelię o tym jak Jezus mówi do uczniów: „wy dajcie im jeść”. Wiem, że Bóg karmił nas podczas tego uwielbienia, wyposażał, podnosił, abyśmy potrafili teraz kontynuować ten koncert i przenieść to uwielbienie do codzienności. Podczas koncertu popłynęła piękna śpiewana modlitwa za nasze miasto i całą diecezję. Teraz czekamy na jej rezultaty. Bogu niech będą dzięki!!!

warto tu zajrzeć:
https://pkwp.org/kenia
https://pkwp.org/kenia
http://www.effatha.kdm.pl/koncert.html
http://odnowa.swidnica.pl/
https://www.facebook.com/strzegom.arka/?ref=bookmarks
https://www.radiosudety24.pl/

                 
       

     


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.