MŁODZIEŻOWY DOM NA SKALE w nowym rokuW czwartek, 28. stycznia 2016r. wspólnota Młodzieżowego Domu na Skale spotkała się, aby wielbić Boga. Czym jest Młodzieżowy Dom na Skale? Jest to wspólnota, która raz w miesiącu spotyka się, aby wypowiedzieć Bogu swoje fiat, tak, jak uczyniła to Maryja. Łączymy się z Diakonią Effatha i wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży w Strzegomiu. Wszyscy wolontariusze należą do tej wspólnoty. Dajemy świadectwo o działaniu Boga w naszym życiu i staramy się pogłębic więź z Chrystusem tych wszystkich, którzy przychodzą szukać w Nim oparcia. Już piąty raz, kiedy spotykamy się w takim gronie, gdzie chwalimy Boga i opowiadamy o tym co nas czeka w lipcu. Jako Diakonia Effatha pomagamy naszej strzegomskiej młodzieży w comiesięcznych spotkaniach, prowadząc oprawę muzyczną.

Jakub Mazur

              

MŁODZIEŻOWY DOM NA SKALE27 października w kościele Najświętszego Zbawiciela Świata w Strzegomiu odbyło się kolejne spotkanie „Młodzieżowego Domu na Skale”.

Celem tych spotkań jest: przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w przyszłym roku w naszym kraju; pokazanie młodym, że są piękna i ważną częścią Kościoła Jezusowego; przygotowanie młodzieży gimnazjalnej do Sakramentu Bierzmowania; a przede wszystkim chcemy spotykać się z prawdziwym Bogiem (nie przybranym ludzką religijnością ale radosnego, szalonego z miłości do człowieka, kochającego każdego bez wyjątku).

Tym razem, we wtorkowy wieczór, przeżywaliśmy wspólnie Nabożeństwo Różańcowe, przygotowane przez strzegomskich wolontariuszy ŚDM. Młodzi mogli zobaczyć autentyczne zdjęcia z Ziemi Świętej, odpowiednio dobrane do rozważanych tajemnic bolesnych Różańca Świętego. Towarzyszyły temu odpowiednie rozważania, scenki i pieśni.

Podczas odmawiania „Zdrowaś Maryjo” każdy mógł napisać intencje, w której wszyscy się modliliśmy. Na koniec młodzi mogli się opowiedzieć za wyborem dobra. Każdy wyszedł z kościoła z białym kwiatkiem przygotowanym uprzednio przez wspomnianych wolontariuszy. Było to piękne spotkanie. Oczywiście nie zabrakło śpiewów i tańców, za co odpowiedzialna była Diakonia Effatha. Dziękujemy wszystkim za ten piękny czas.

Czekamy na kolejne spotkanie!!! Tym razem 24 listopada 2015 godz. 17:30 Msza Święta, a później wyruszamy „Drogą do Nieba” na Górę Krzyżową, aby wstawiać się za naszych zmarłych i przypomnieć sobie, że modlimy się dla nich o Niebo, które też będzie i naszym mieszkaniem. Zapraszamy wszystkich już teraz. Weźcie ze sobą dobrą latarkę, bo będziemy nieść światło w ciemności.


                

Agnieszka Lesiów
Diakonia Tańca EFFATHA
 


 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.