Diakonia Effatha - kim jesteśmy?  

                               
    Diakonia Effatha jest zespołem ewangelizacyjnym. Wywodzimy się ze wspólnot charyzmatycznych Odnowy w Duchu Świętym. Posługujemy przede wszystkim na terenie Diecezji Świdnickiej, to jest nasz „dom”.  Gościliśmy również w wielu polskich miejscowościach, poza naszą diecezją. Kilka razy dane nam było modlić się z polonią za granicą: Niemcy i Irlandia. Organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne i uzdrowienia wewnętrznego. Prowadzimy także warsztaty muzyczne i tańca, ostatnio także warsztaty uwielbienia dla dzieci. Gramy koncerty, nagrywamy płyty, także posługujemy jako głoszący konferencje.

    Od 2009 roku współpracujemy w diecezji z kapłanami przygotowującymi młodzież do Sakramentu Bierzmowania, realizując z nimi „projekt ewangelizacji młodych”, który polega na organizowaniu rekolekcji ewangelizacyjnych i dni skupienia dla bierzmowanych. W tej chwili pod „naszymi skrzydłami” jest młodzież z co najmniej 15 największych miejscowości naszej diecezji. Pierwszym kapłanem, który podjął się współpracy z nami, w 2009 roku, był ks. Paweł Antosiak.

    Jako wspólnota działamy od 2005 roku, zostaliśmy powołani do służby w Kościele Katolickim. Liczymy ok. 25 osób. Tworzymy zespół muzyczny oraz sekcję tańca. Co tydzień spotykamy się w swoich lokalnych wspólnotach na spotkaniach modlitewnych, gdzie kontynuujemy osobistą formację. Posługujemy na zasadzie wolontariatu, traktujemy to, jako służbę. Jesteśmy zatrudnieni w naszych zawodach, a czas na posługę gospodarujemy poza pracą zawodową. Wszelkie ofiary które otrzymujemy  za posługę inwestujemy w rozwój zespołu.

Diakonia Effatha ma swojego opiekuna koordynatora – jest nim ks. Krzysztof Herbut koordynator Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej.

    Bogu zawdzięczamy wszystko! To On kiedyś stanął przed każdym z nas i powiedział - „Pójdź za Mną”, a my odpowiedzieliśmy na Jego prośbę.


Łukasz Lesiów
Diakonia EFFATHA

 
 
                                                
Copyright © 2015 effatha.kdm.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Design by TEMPLATED.